15 Temmuz Derneği Şehitler Tepesi Basın Bildirisi

15 Temmuz Ruhuyla Şehitler Tepesine Yürüyoruz

Değerli basın mensupları, çok saygıdeğer gazilerimiz ve kıymetli hazirun,

Ülkemiz tıpkı 100 yıl evvel olduğu gibi küresel bir kuşatma ve sömürgeci güçlerin topyekün işgal girişimiyle karşı karşıyadır.

1. Cihan harbinde tükenen bir devleti parçalamak için, üzerine çullanan haçlı ittifakı, bugün ise dizlerinin üzerine doğrulan, bir diriliş mevsimi yaşayan devletimize “aman tekrar ayağa kalkmasın” diyerek var güçleriyle saldırmaktadır.

Millet olarak iyi biliyoruz ki, dün nasıl sekiz cephede emperyalist güçlerle çarpıştıysak, bugün de her biri onların tasmalı köpeği olan terör örgütleriyle aynı şuur ve aynı inançla savaşıyoruz. PKK’sı, PYD’si, DHKP-C’ si, FETÖ’sü, DAEŞ’i hepsi aslında bir emperyalist devleti perdelemek üzere sahneye sunulmuş piyonlardır. 600 yıl boyunca bu milletin dayağını yiyen haçlı ittifakının bugün karşımıza mertçe dikilecek cesaretinin olmadığını biliyoruz. Çünkü onlar bizim gözümüzün gördüğü hiçbir şeyden korkmayacağımızı iyi bilirler. Karşımıza çıkacak düşmana neler yapabileceğimizi Hakkari’de, Nusaybin’de, Cizre’de, Sur’da ve en son 15 Temmuz’da bir daha unutamayacakları şekilde gördüler. Bu sebeple haince, kalleşçe, kahpece yöntemlerle canlı bombalar, bombalı araçlarla korkak ve onursuz bir mücadeleyi tercih ediyorlar.

A. Tarık Şebik

15 Temmuz Derneği Başkanı