15 Temmuz Derneği’nden 251 Hatim Programı

Erzincan Cami Kebirde üçüncüsü düzenlenen ve 15 Temmuz Derneği tarafından, “Her ayın 15’inde 251 Hatim Programı” kapsamında şehitler için mevlit okutuldu.

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığının katkılarıyla 15 Temmuz Derneği tarafından Öğlen namazı öncesinde Erzincan Camii Kebir’de, 15 Temmuz darbe girişiminde hayatlarını kaybeden 251 şehit ve Zeytin Dalı Harekâtı başta olmak üzere tüm şehitler için okutulan mevlidin ardından Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır tarafından hatim duası yapıldı.

15 Temmuz Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik Mevlit Programı sonrası cami kebir bahçesinde yaptığı açıklamada, ilki Adana’da gerçekleştirilen hatim programının ikincisini Trabzon’da düzenlediklerini söyledi. Üçüncüsü Erzincan’ımızda dedi.

Başkan Şebik, “Başta 15 Temmuz şehitlerimiz, Güneydoğu, Afrin, Çanakkele şehitlerimiz olmak üzere bu toprakları vatan yapmak için kanını, canını gözünü kırpmadan kahramanca feda eden tüm şehitlerimiz için düzenlemiş olduğumuz hatim programımızda Nisan 15 de Erzincan’dayız.” diye konuştu.

Dernek olarak 15 Temmuz ruhunu diri tutmak ve nesilden nesle aktaracak tüm faaliyetlerin bizzat içinde olacaklarını vurgulayan Şebik, “15 Temmuz’da şehitlerimiz, gazilerimiz tüm mücadelesini var gücüyle verdiler ama bundan sonra en önemli iş bizlere düşüyor. Bunların en başında da darbe davalarını takip etmek var. Dernek olarak bunları yakından takip ediyoruz.” ifadesini kullandı.

Başkan Şebik son olarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından gönderilen mesajı okudu. Başbakan Mesajında; “15 Temmuz Derneği Tarafından Düzenlenen “Her Ayın 15’inde 251 Hatim” Programına Gönderdikleri Telgraf Metnini okudu. Mesajda; “15 Temmuz Derneğinin kıymetli mensupları, Aziz Erzincanlı hemşerilerim, Sizleri muhabbetle selamlıyorum. “Her Ayın 15’inde 251 Hatim” programına nazik davetiniz için teşekkür ediyorum. Biz, istiklalimizi korumak, ülkemizin her köşesinde huzur ve emniyeti sağlamak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve vatanını canından aziz bilen bir milletin fertleriyiz. Bizim inancımızda “şehitlik” ve “gazilik” en mukaddes makamlardır. Milletimiz yüzyıllar boyunca vatanı, bayrağı ve istiklali uğruna çok çetin mücadeleler vermiş, mukaddes değerlerini canı pahasına muhafaza etmiştir. Herkes emin olsun ki: Vatanımız, bayrağımız ve istiklalimiz uğruna fedakârlığın en büyüğünü yapmaktan bir an bile tereddüt etmeyen kahramanlarımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Terör saldırılarının ülkemizin demokratik yürüyüşünü durdurmasına ve ekilmek istenen nifak tohumlarının yeşermesine izin vermeyeceğiz. Milletimiz, insanlık düşmanı bütün teröristlerin hesaplarını dayanışma ruhuyla aşacaktır. Bu güzel ve anlamlı etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Her Ayın 15’inde 251 Hatim programı vesilesiyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.

Erzincan Cami Kebirde 15 Temmuz Derneği tarafından, “Her ayın 15’inde 251 Hatim Programına Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, 15 Temmuz Derneği Genel Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik, Erzincan İmam Hatip Okulları Platform başkanı Ali Şimşek, Şehit aileleri yakınları ve cami Cemaati katıldı..

Kent Haber 24