15 Temmuz Kahramanlarına “Militan” Diyen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu Kınayan Basın Açıklaması

Değerli Basın Mensupları,

15 Temmuz hain darbe girişimine önce “Kontrollü Darbe” ardından “Tiyatro” diyen CHP Lideri Kılıçdaroğlu bu sefer de 15 Temmuz Kahramanlarına “militan” deme cüretini gösterdi.

16 Ocak 2018 Salı günü partisinin grup toplantısında konuşan Kemal Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz hain darbe girişimini önleyen vatandaşlarımızı kast ederek “Devlet gücünü sivillere, yani devlet dışı militanlara devrediyor.” ifadelerini kullandı. 15 Temmuz’da vatanı için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve o gece sokağa çıkıp hain darbeye dur diyen tüm vatandaşlarımızı “militan” olarak niteleyen Kılıçdaroğlu’na

Türkiye Cumhuriyeti Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı olmak yerine, Pennsylvania’nın basın sözcülüğüne soyunan, FETÖ nün gönüllü propagandacılığını yapan, Mütemadiyen 15 Temmuz Şehitlerimize, gazilerimize ve darbeye karşı duran aziz milletimize dil uzatan Kemal Kılıçdaroğlu’ nu şiddetle kınıyoruz. Kılıçdaroğlu 15 Temmuz gecesi, delikanlıca karşısına dikilemediği darbecilerin, bugün koltuk değnekliği vazifesini üstüne almıştır.

15 Temmuz Derneği olarak kendilerini uyarıyoruz. Kılıçdaroğlu, Şehitlerimizin aziz hatırasını rencide etmekten Gazilerimizi sürekli tahrik etmekten vazgeçmelidir. FETÖ voyvodasının anonsçuluğunu yaparak, bu milletin evlatları arasına fitne tohumları ekmeye çalışmaktan vazgeçmelidir.

Değerli Basın Mensupları,

Milletimizin 15 Temmuz’da ortaya koyduğu şanlı direnişi, kontrollü darbe ve tiyatro söylemleriyle ve son olarak militan söylemleriyle küçük göstermeye kalkmak, havaalanından tüyen korkakların haddine değildir.

Bu hayasızlıklara, çirkinliklere, iftiralara, yeter artık diyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu, elini, dilini Şehit ve Gazilerimizden çek artık.

Kendileri için zor olduğunu bilmekle birlikte, CHP Liderini ve milletvekillerini bir kez de vatan haini alçakların değil, şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında durmaya davet ediyoruz.

Ve son olarak gölge etme, başka ihsan istemez diyoruz.