15 Temmuz Şehitlerinin Aileleri İftarda Buluştu – TRT Haber

15 Temmuz Derneğince, Fetullahçı Terör Örgütünce (FETÖ) yapılan 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olanların aileleri iftar yemeğinde bir araya geldi.

ATO Congresium’da, 15 Temmuz Derneğince şehit aileleri için düzenlenen iftar programında konuşan Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, devletin şehit yakınlarına yardım etmeyi borç bildiğini söyledi.

“Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hem şehit ailelerine hem de yakınlarına devletimizin şefkatli ve müşfik elini uzatmakla görevli Bakanlık olarak elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” ifadesini kullanan Ersoy, 15 Temmuz şehitleriyle tüm şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine ise sabır diledi.

“Darbe Olduğunda Kaçanlar, Bugün ‘Adalet’ İçin Yollara Düştü”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan ise 15 Temmuz şehitlerinin Türkiye’nin egemenliğine yan bakanlara “dur” demek için bir bedel ödediklerini kaydetti.

15 Temmuz kahramanlarının Türkiye’nin seyrini değiştirdiğini dile getiren Turan, bu saatten sonra kim bir daha darbe yapmaya kalkarsa, bu millete yan bakarsa şehit ailelerini karşısında bulacağını belirtti.

Bülent Turan, “Darbe olduğunda sizin evlatlarınız canını verme pahasına sokağa çıktığında ve şehit olmayı göze aldıklarında, kaçanlar ve sokağa çıkmayanlar bugün ‘adalet’ için yollara düştü. Adalet lazımdır ve vazgeçilmezdir. Ama en çok da adalet siz şehit yakınlarına lazımdır. Biz hiç mahkeme salonlarında FETÖ’cülerin hesap verirken yanlarında gördüğümüz, karşısında görmediğimiz insanların bugün ‘Adalet arıyor’ diye yollara dökülmesini bir ‘yan bakma’ ve ‘istismar’ olarak gördüğümüzden duruma üzülerek bakıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik de Türk milletinin son dönemde büyük bir mücadele örneği gösterdiğini söyledi.

Şehitlerin ve gazilerin, devletin istikbalinin en önemli mührü olduğunu ifade eden Şebik, “Vatanı, milleti, devleti ve namusu için gül bahçesine koşarcasına kara toprağa giren şehitlerimizin hatırasını ilelebet yaşatmak bizlerin en önemli görevi ve boynumuzun borcudur.” diye konuştu.

TRT Haber