Adana’da Şehitler İçin Mevlid-i Şerif Programı Düzenlendi

Ahmet Özel Türkay Camii’nde, 15 Temmuz’da tanklara, toplara, uçaklara karşı durup şehadete yürüyen 251 şehidimiz ve devletimizin bekası için terör örgütlerine karşı mücadele veren Zeytin Dalı Harekatı şehitlerimiz başta olmak üzere, vatan savunmasında hayatını kaybeden tüm şehitler için mevlid-i şerif programı düzenlendi. Yemekte şehit aileleri ile bir araya gelen Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti İl Başkanı Av. Fikret Yeni ve 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik, yemek sonrasında Mevlid programı için camiye geçtiler.

Mevlid-i Şerif Programına Yoğun Katılım

15 Temmuz Derneği tarafından, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın katkılarıyla ilki Adana’da Ahmet Özel Türkay Camii’nde düzenlenen ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma Mevlid-i Şerif Programı’, Adana’da yaşayan 15 Temmuz şehitlerimizin yakınları ve gazilerimizin, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, Seyhan Kaymakamı Şenol Bozacıoğlu, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut çelikcan ve AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni’nin yanı sıra vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Bu Buluşma ve Anma Çok Anlamlı

Şehitleri Anma Mevlid-i Şerif Programı her ay Türkiye’nin farklı bir şehrinde gerçekleştirilecek. İlki Adana’da yapılan mevlid programının ardından gazetemize açıklama yapan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “ülke olarak zor zamanlardan geçtiğimiz şu günlerde şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anmak, cephede bulunan askerlerimize dua etmek için yaptığımız bu buluşma ve anma programı gerçekten çok anlamlı. Afrin’de Mehmetçiğimiz ciddi mücadele ediyor zafer haberini bekliyoruz dualarımız onlarla.” dedi.

Şehitlerimizin Ortaya Koyduğu Emek Ortada

AK Parti İl Başkanı Av. Fikret Yeni ise “15 Temmuz’un dimağlardan silinmemesi için böyle bir organizasyon yapan 15 Temmuz Derneği’ne teşekkür ederim. Bu milletin geleceği için şehitlerimizin ortaya koyduğu emek ortada” diye konuştu.

Şehitlerimizin Emaneti Bizim Emanetimizdir

15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik ise, “15 Temmuz şehitlerimiz, Afrin şehitlerimiz ve tüm şehitlerimiz için mevlit okuttuk. Dernek olarak ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma Mevlid-i Şerif Programı’nı Adana’dan başlatmaktan mutluyuz. Bu programlarımızı her ay bir şehrimizde gerçekleştireceğiz. Şehitlerimizin emaneti bizim emanetimizdir” açıklamalarını yaptı.

Sefa Saygıdeğer

5 Ocak Gazetesi