Bütün Milletvekillerini FETÖ Davalarını Takip Etmeye Davet Ediyoruz

15 Temmuz Derneği, bütün milletvekillerini FETÖ davalarını takip etmeye davet ettiklerini açıkladı.

15 Temmuz Derneği tarafından, “Gazi Meclisimizin Tüm Vekillerini FETÖ Davalarını Takip Etmeye Davet Ediyoruz” başlıklı açıklama yapıldı.

15 Temmuz 2016 gecesi başlatılan işgal girişiminin halk tarafından püskürtüldüğünün belirtildiği açıklamada, FETÖ’nün saldırıları karşısında herkesin yekvücut olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Türkiye’yi kana bulayan, vatandaşlarımızı ve Gazi Meclisimizi alçakça bombalayan FETÖ mensubu teröristler bugün adalet karşısında hesap vermektedirler. Ülkemizde ilk kez bir darbe girişiminin ve faillerinin muhakeme edildiği bu tarihi süreçte, 15 Temmuz ruhu olarak tescillenen birlik ve beraberlik atmosferini koruyarak bu davaları takip etmemiz en az darbe teşebbüsünü püskürtmemiz kadar ehemmiyetli ve kıymetlidir.” denildi.

Bütün milletvekillerinin bu davaları takip etmeye davet edildikleri açıklamada, “Bu duygu ve düşüncelerle hem bu milletin evladı hem de Gazi Meclisimizin bir mensubu olarak sizleri FETÖ davalarını takip etmeye, bu süreç nihayete erene kadar şehit aileleri ve gazilerimizle omuz omuza bir dayanışma içerisinde olmaya davet ediyoruz. Milletin vekili olarak mahkeme salonlarında ve adliye koridorlarında sizin varlığınız demokrasi ve milli irade düşmanlarına verilecek en güzel cevap, bizler için de büyük bir mutluluk vesilesi olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

ILKHA