Dünyanın En İyi 5‘inden Biri Olacak 15 Temmuz Müzesi’nde Çalışmalar Hızla Sürüyor – Star

15 Temmuz Derneği’nin koordinasyonunda İstanbul’da yapılacak olan 15 Temmuz Müzesi’nin hazırlık çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

4 Şubat 2017 Cumartesi günü 15 Temmuz Derneği’nin Üsküdar’daki merkezinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahmut Kocameşe ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan’ın Özel Kalem Müdürü Sema Silkin’in katılımıyla bir istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Ocak ayında yapılan 15 Temmuz Müzesi Çalıştayı’nda belirlenen yol haritası ve bu kapsamda yapılan hazırlıklar hakkında konukların bilgilendirildiği toplantıda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da değerlendirmelerde bulundu. Kalın, 15 Temmuz Müzesinin dünyada ilk 5 arasına girebilmesi için gerekli çalışmaların devam etmesinin önemine vurgu yaptı.

İbrahim Kalın 15 Temmuz Derneği’ne Üye Oldu Toplantının sonunda Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı 15 Temmuz Derneği’ne üye oldular. Dernek başkanı Tarık Şebik, günün anısına kendilerine 15 Temmuz Derneği öncülüğünde Darphane tarafından basılan 15 Temmuz hatıra paralarından takdim etti.

15 Temmuz Müzesi, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, 15 Temmuz Derneği koordinasyonunda, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle İstanbul’da kurulacak. 14 Ocak 2017’de Kültür Bakanı Nabi Avcı, İBB Başkanı Kadir Topbaş ve 15 Temmuz Derneği Başkanı Tarık Şebik’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştaya şehit yakınları, gaziler ve müzecilik konusunda Türkiye’nin önde gelen isimleri katılmış ve müzeyle ilgili çalışmalar resmen başlatılmıştır.

Star