Önlerinden Kaçtığı Darbecileri Savundu! – Akşam

CHP lideri 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde şehit olan kahramanları yok saydı, askerlerin, komutanın emrini uyguladığını ve suçsuz olduğunu belirterek sahip çıktı!
Darbe gecesi FETÖ’cü askerlerle anlaşarak Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine geçen ve hain girişimi burada kahvesini yudumlayarak izleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu; ‘kontrollü darbe’ açıklamasından sonra şimdi de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde darbeye direnerek can veren kahramanları görmezden geldi. “Hepimiz askerliğin kurallarını biliyoruz, komutanın emrini uyguluyorlardı” diyen Kılıçdaroğlu, “Rütbesiz bir askerin günahı nedir?” diye sordu ve ekledi: “Sorun şu; köprüde linç edilen askerlerin hakları savunulmalı.

Şehitleri Hiçe Saydı

15 Temmuz darbe girişimine karşı halk direnme hakkını kullandı. Direnme hakkını kullananlar hiçbir zaman yargılanamaz. Bu onların en temel hakkıdır. Sorun şurada: Köprüde askerler linç edildi. Rütbesiz bir askerin günahı nedir? Hepimiz askerliğin kurallarını biliyoruz. Eğer komutanın emrini tartışmaya açarsanız, askerliğiniz bitmiş demektir. Ben darbe girişiminden sonra Saray’a gittim. Açıkça şunu söyledim: Bunun soruşturulması lazım, bu doğru değil.

Milletin Şanlı Direnişini Böyle İzlemişti

Darbe gecesi FETÖ’cü askerlerle anlaşarak Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine geçen Kılıçdaroğlu kahve eşliğinde milletin direnişini izledi.

FETÖ’nün Masası!

Kılıçdaroğlu’na en büyük tepki 15 Temmuz Derneği’nden geldi: Bugüne kadar ne şehit ailelerinin ne de gazilerimizin yanında bir kez bile duramayan Kılıçdaroğlu, o gece halka ateş eden askerlerin savunuculuğunu üstlendi. Kılıçdaroğlu son açıklamasıyla FETÖ’nün maşası olduğunu çok net bir şekilde ortaya koydu. Şehit ailelerimiz ve gazilerimizi inciten, kapanmayan yaralarını kanatan bu açıklamayı şiddetle kınıyor, Kemal Kılıçdaroğlu’na bir kez daha “Bıktık yalanlarından!” diyoruz. Kılıçdaroğlu gibi darbeyi açıkça desteklemekte beis görmeyenler ise yine saklanacak delik arayacaklar. Ancak unutulmamalıdır ki bu millet, şehit ve gazilerimizin yanında durmak varken, FETÖ’nün sözcülüğünü yapanlara en ağır tokadı atacaktır.

15 Temmuz Derneği, CHP liderine ateş püskürdü: Artık FETÖ’nün maşası olduğu çok net bir şekilde ortada.

Zaman zaman gözyaşlarına hakim olmakta zorlanan şehit ve gazi yakınları Kılıçdaroğlu’nun terör örgütü ağzıyla konuştuğunu söyledi!

ATA’nın partisini terörist çiftliğine çevirdiler!

Ankara’da da şehit aileleri ve gaziler, Kılıçdaroğlu’nun sözlerini ve CHP’li Ömer Süha Aldan’ın alçak ifadelerini CHP Genel Merkezi önüne siyah çelenk bırakarak protesto etti. 15 Temmuz Gazisi Kaan Şimşek şunları söyledi: Atatürk’ün partisini teröristlerin çiftliğine çevirdiler. PKK sevicileri, üst akıl sevicileri, ülkeye ihanet edenleri temizleyin. Temizleyin ki bu millet Ata’nın partisine duyduğu saygıyı kaybetmesin.

Tepkiler Çığ Gibi

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün orada bulunan Şehitler Anıtı’nda bir araya gelen şehit ve gazi yakınları açıklamalara ateş püskürdü.

2019’da Başkan Adayı ‘Olabilir’miş!

2019’da yapılacak Başkanlık seçimi için, parti içinde henüz bir karar almadıklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bu kararı tek başımıza almayacağız, kamuoyu yoklamaları yapacağız. Şu an parti gündemimizde Başkanlık seçimi yok” dedi ve 2019’a aday olma ihtimali sorusuna şu yanıtı verdi: Yani olabilir. Yeri ve zamanı gelir, oturup konuşulur, gerekli araştırmalar yapılır sonra ona göre karar verilir.

Erdoğan’dan 250 Bin Liralık Dava!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu aleyhine iki konuşmasında kişilik haklarına saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 250 bin liralık tazminat davası açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Twitter hesabından dava hakkında şu açıklamayı yaptı: İfade özgürlüğünün sınırlarından biri de başkalarının onur, şeref ve saygınlığıdır. Bu evrensel ilkeyi
Kılıçdaroğlu’na öğretene kadar hukuk mücadelemiz sürecek.

Akşam