15 Temmuz Derneği’nin hayata geçirdiği Ortak Hafıza dergisi Türkiye ve dünyadaki darbeler tarihine ışık tutarken 15 Temmuz Destanını ve FETÖ’nün iç yüzünü derinlikli bir şekilde analiz ediyor. Genel Yayın Yönetmenliğini Gazeteci-Yazar İdris Kardaş’ın üstlendiği dergide birbirinden değerli akademisyen, yazar ve gazeteciler yer alıyor.

İlk sayısında Kültür ve Turizm Bakanlığı ortaklığıyla okurla buluşan Ortak Hafıza dergisinde Prof. Dr. Cemil Koçak 27 Mayıs’tan 15 Temmuz’a Türkiye’de Ordu ve Politika, Avukat Yasin Şamlı 15 Temmuz Darbe Teşebbüsü ve Muhakemesi, Prof. Dr. İ. Yaşar Hacısalihoğlu FETÖ’nün Küresel Boyutu, Gazeteci-Yazar Oral Çalışlar Fetullahçılığın Kısa Tarihi ve “O Gece”, Prof. Dr. Hilmi Demir Bir Kült Hareketi’nin Yıkıcı Etkisi ve Terör-FETÖ Örneği, Gazeteci-Yazar İdris Kardaş Batı’nın 15 Temmuz İmtihanı, Dr. Selim Öztürk Darbelerle Büyüyen FETÖ, Dr. Öğretim Üyesi Sertaç Timur Demir Medya Delilleri Işığında 15 Temmuz ve FETÖ’nün Parmak İzleri makaleleriyle birlikte Mark S. Hall ile yapılan ABD’yi Bekleyen Tehlike FETÖ Okulları başlığını taşıyan röportaj yer aldı.

Dergi ekibi toplumun ortak hafızasını diri tutmak ve tarihe not düşmek için çıktığı yolda yeni sayı için hazırlıklarına devam ediyor. Üç ayda bir yayınlanacak dergide hem aktüel akademik makaleler hem de gündeme ışık tutacak haber dosyaları yer alıyor.