15 Temmuz Derneği her bayram arifesinde Türkiye’nin farklı şehirlerinde medfun olan 15 Temmuz şehitlerini kabirlerini ziyaret ediyor.

Dernek bu kapsamda Ramazan Bayramı öncesinde şehit Serdar Gökbayrak’ın Sakarya Arifiye Hanlı Mezarlığı’nda bulunan kabrini ziyaret etti. 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Başkan Vekili Tarık Şebik, derneğin yönetiminden isimler ve şehidin ailesinin katıldığı ziyarette Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Okunan Kur’an’dan sonra Arifiye Müftüsü Mükerrem Cüre, başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere geçmişten bugüne vatan için canını feda eden tüm şehitler için dua etti.

Dernek Başkanı İsmail Hakkı Turunç, ziyaret sırasında tüm vatandaşları Türkiye’nin farklı yerlerinde bulunan şehitlikleri ziyaret etmeye davet etti ve ekledi “Vatan için canını veren şehitlerimiz sayesinde bugün ezanlarımız okunuyor, bayrağımızın gölgesinde birarada yaşıyoruz. Onlara olan minnet borcumuzu ödememiz mümkün değil. Bizler ancak şehitlerimizi rahmetle yad edip bizlere şefaatçi olmalarını dileyebiliriz.”

Şehit Serdar Gökbayrak’ın eşi, anne-babası, çocukları ve kardeşlerinin katıldığı kabir ziyaretinde duygu dolu anlar yaşandı.

ŞEHİT SERDAR GÖKBAYRAK KİMDİR?

İstanbul’da görev yapan ve Terörle Mücadele Şubesi’nde görevli olan Serdar Gökbayrak, darbe girişimi sırasında Arnavutköy Topkule Kışlası’na girmek isterken darbeci askerlerin ateş açması sonucu şehit oldu.

Son olarak 04.00 civarlarında kardeşi ile görüşen Gökbayrak, “Herhalde sabah teslim olmaya başlarlar” dedi. Gökbayrak, sabah darbecilerin teslim olduğunu göremeden 15 Temmuz gecesi 05.15 civarında darbeci hainlerle çıkan çatışma sırasında yaralandı. Hastaneye kaldırılan Gökbayrak, burada şehit oldu.
Şehit olmayı ağzından düşürmeyen 45 yaşındaki şehit Serdar Gökbayrak, Kocaeli’nin Derince İlçesi’nde yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı törenle son yolculuğuna uğurlandı.