19 Eylül Gaziler Günü’nde Gaziler, Farklı Programlarda Minnetle Yad Edildi.

15 Temmuz Derneği’nden Gaziler Günü Videosu

15 Temmuz gecesi ülkenin geleceği için hiç düşünmeden sokağa çıkan ve gazilik makamına ulaşan gaziler, 15 Temmuz Derneği’nin hazırladığı videoda buluştu. Emre Sessiz, Hakan Keleş, Ahmet Alkılıç ve Can Cumhurcu’nun yer aldığı videoda o gece yaralanan gaziler bu makamın kendilerini için ne anlama geldiğini ifade ettiler.

19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ’NDE GAZİLER, FARKLI PROGRAMLARDA MİNNETLE YAD EDİLDİ

15 Temmuz Derneği yöneticileri 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle düzenlenen sprogramlara katıldı. Dernek aynı zamanda bu özel gün nedeniyle sosyal mecralarda yayınladığı videoda 15 Temmuz gazilerine,  gaziliğin kendileri için ne anlama geldiğini sordu.

Vatan için canlarını ortaya koyan gaziler, 19 Eylül Gaziler Günü’nde farklı etkinliklerle yad edildi. İstanbul Valiliğinin düzenlediği yemeğe 15 Temmuz Derneği adına Başkan İsmail Hakkı Turunç ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayşe Varank Arslantürk katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda gazilere ve ailelerine hitaben konuşan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya “Gazilik, şüphesiz kurumlar ve kuruluşlar üstü bir unvan, mükafatı kendi içinde olan bir medeniyet seviyesi, mükafat beklemeyen bir kendinden geçme derecesidir. Rabbim gazilerimizden razı olsun, ömürleri uzun destanları daim olsun. Tarih boyunca olduğu gibi 15 Temmuz’da da tek yürek, tek bilek olduk. Vatanın bölünmez bütünlüğü, halkımızın huzur güvenliği ve esenliği için büyük bir onurla yürüdük. Bu millet gazi bir millet, bu vatan gaziler vatanıdır. İstanbul’da bulunan 5 bin 611 gazimize ve bütün gazilerimize Allah uzun ömürler versin. Şehit kardeşlerine kavuşan gazilerimizin mekanları cennet, makamları ali olsun” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “19 Eylül Gaziler Günü” öncesinde, 12 kişiden oluşan gazi dernekleri yöneticileriyle Saraçhane’de bir araya geldi. Gazi dernekleri yöneticileri, İBB yönetimine yeni kurulan Şehit Yakınları ve Gazilerle İlişkiler Şube Müdürlüğü konusunda teşekkür etti. Toplantıda 15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve 15 Temmuz Gazisi İlhami Çil de yer aldı.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda Gaziler Günü dolayısıyla yapılan programda konuşan Başkan Osman Nuri Kabaktepe, gazilik mertebesinin bu topraklardaki önemine değindi. 15 Temmuz Derneği Başkanı İsmail Hakkı Turunç, Yönetim Kurulu Üyeleri İlhami Çil ile Av. Sedat Ayyıldız’ın yer aldığı programa pek çok gazi de katılım gösterdi.

1.Ordu Komutanlığı’nda düzenlenen Gaziler Günü programında ise 15 Temmuz Derneği adına Yönetim Kurulu Üyeleri İlhami Çil ve Prof. Dr. Ahmet Akın hazır bulundu.